Yeni iPad Mini tanıtıldı.

Uzun zamandan beri piyasaya sürmesi beklenen Apple’ın yeni tablet bilgisayarı iPad Mini biraz önce tanıtıldı. Söylentilerde olduğu yeni bir segmente giriş yapan Apple, 7.9 inçlik ekranıyla iPad Mini’yi kullanıcılara sundu.

7.2 mm kalınlığında olan iPad Mini hemen hemen bir kurşun kalem kalınlığında. iPad 2′den de hafif olan iPad Mini   yüzde 53 daha hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Ancak iPad Mini beklendiği gibi retina ekran ile gelmedi. Çift çekirdekli A5 işlemciye sahip olan Apple’ın yeni tablet bilgisayarında 1GB ram bulunuyor.

iPad Mini 1024×768 çözünürlüğe sahip. Böylece özellikle uygulama tarafında tüm iPad uygulamaları yani 275 bin adet uygulama iPad Mini’de de sorunsuzu olarak kullanılabilecek.

iPhone 5′ler ile Apple’ın yeni bağlantı girişi olan ‘Lightining’ yeni iPad Mini’de de yer alıyor.iPad Mini’deki 5 megapiksellik iSight kamerayla HD olarak FaceTime görüşmeleri yapılabilecek.

iPhone 5 ve yeni iPad’lere bulunan LTE yani 4G bağlantı iPad Mini’de mevcut. Her ne kadar Türkiye’de LTE bağlantısı olmasa da bu özellikle mobil bağlantı hızını arttırmış durumda.

  detaylar için http://www.elmadunyasi.net/news/

 

Reklamlar