Yeni iPhone 5 ve Özellikleri

Yeni iPhone 5 Özellikleri

 

Apple’ın merakla beklenen cihazı bugün Yerba Buena Center’daki organizasyonda tanıtıldı. Canlı olarak aktarılan organizasyonda, 6. nesil iPhone’nun özellikleri de resmiyete kavuştu.

Yeni iPhone’nun özellikleri daha önce ortada dolaşan dedikoduların neredeyse birebir aynısı çıktı. Steve Jobs zamanında sır gibi saklanan Apple cihazları, iPhone 5’te ise piyasaya çıkmadan ortaya dökülmüş oldu.

iPhone 5, geliştirilmiş A6 işlemcisini kullanacak. Apple sunumda bu işlemcinin iPhone 4S üzerindeki işlemciden 2 kat daha fazla işlem gücü ve 2 kat daha hızlı grafiklere sahip olduğunu belirtti. Boyut olarak da A6 önceki işlemciden yüzde 22 daha küçük, bu da az güç tüketimi anlamına geliyor. iPhone 5 bataryasıyla10 saat film izleme ve 40 saat müzik dinleme şansı sunuyor.

Sadece 7.6 mm kalınlığındaki iPhone 5, iPhone 4S’ten yüzde 18 daha ince. Ayrıca önceki modelden yüzde 20 daha hafif olan Iphone 5’in ağırlığı da 112 gram.

iPhone’nun 16: 9 ölçeğine yakın ekranının boyutu 4 inç. Bu 326 PPI yoğunluklu retina ekran 1136 x 640 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor. Ayrıca ekranın renk dolgunluğu da Iphone 4S’ten daha iyi.

Yeni iPhone, 100 Mbit hızlara ulaşabilen 4G / LTE şebekesinden internete bağlanabilecek. Aynı zamanda 3 mikrofonuyla kusursuz görüşmelere imkan tanıyacak. Ayrıca iyileştiren mikrofon ve geliştirilen Siri ile konuştuklarımıza daha iyi cevap alabileceğiz.

iPhone 5’in 8 megapiksellik kamerası, aiağı yukarı iPhone 4S ile aynı. En büyük yenilik deklanşör zamanlamasında (shutter speed) göze çarpıyor. iPhone 4S’e göre yüzde 40 daha hızlı fotoğraf yakalayabileceksiniz. Panoramik olarak toplamda 28 MP fotoğrafları da iPhone 5 çekebilecek. iPhone 5’in arka kamerası aynı zamanda 1080p video da çekebiliyor.

http://www.elmadunyasi.net/news/39/Yeni-iPhone-5%27i-inceleyin-.html

Reklamlar